Maraton pływacki „Ekiden” 2016

Autor: Anna Kiczko | Opublikowano: 07.04.2016 | Kategoria: Imprezy sportowe

Maraton pływacki „Ekiden” 2016

Wczoraj, 6 kwietnia, odbył się na naszej uczelnianej krytej pływalni im. prof. Bogdana Czabańskiego maraton pływacki „Ekiden”, zorganizowany tradycyjnie przez Uczelnianą Radę Samorządu Studenckiego.

„Ekiden” to ogólnopolska inicjatywa uczelnianych rad samorządów studenckich wszystkich AWF, które od wielu lat organizują na swoich pływalniach długodystansowe biegi sztafetowe, odbywające się w tym samym dniu i o tej samej porze. W imprezie biorą udział zgłoszone drużyny, które pokonują dystans odpowiadający długości biegu maratońskiego (42 km 195 m) i co ciekawe, uczestnicy są przebrani w wymyślone przez siebie stroje i w nich pokonują kolejne metry w wodzie.

Tak też było w tym roku, lecz organizatorzy – aby uczcić 70-lecie naszej uczelni – wydłużyli dystans do pokonania do 70 km, biorąc przykład z bratnich AWF-ów z Warszawy i Katowic, które w zeszłorocznym Ekidenie dla uczczenia jubileuszy swoich uczelni zwiększyły dystanse do przepłynięcia odpowiednio do liczby lat działalności: Warszawa na swoje 85-lecie przepłynęła 85 km, a Katowice na swoje 45-lecie – 45 km.

W tej wyjątkowej, poświęconej jubileuszowi 70-lecia naszej Akademii imprezie wzięli udział, obok studentów, liczni pracownicy na czele z rektorem-elektem prof. nadzw. Andrzejem Rokitą oraz prof. dr hab. Krystyną Zatoń – dziekanem Wydziału Wychowania Fizycznego. Gościem specjalnym na pływalni był Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Jerzy Michalak, który przed rozpoczęciem Ekidenu spotkał się na sali wykładowej ze studentami i pracownikami, aby przybliżyć projekt pt. Aktywny Dolny Śląsk.

Film

Fotoreportaż