Prof. Andrzej Rokita wiceprzewodniczącym KRUWIO

Autor: Anna Kiczko | Opublikowano: 13.06.2016 | Kategoria: Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola

10 czerwca Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola na posiedzeniu w Olejnicy, w Ośrodku Dydaktyczno-Sportowym Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, przeprowadziło wybory na kadencję 2016-2018, w wyniku których rektor-elekt naszej Akademii prof. nadzw. dr hab. Andrzej Rokita został wybrany do pełnienia funkcji wiceprzewodniczącego, podobnie jak prof. Piotr Kielan – rektor Akademii Sztuk Pięknych. Na przewodniczącego wybrano ponownie prof. dr. hab. n. med. Marka Ziętka – rektora Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich.

Specjalnym gościem na posiedzeniu Kolegium był Marcin Przychodny – szef Komitetu Organizacyjnego „The World Games 2017”, zaproszony przez gospodarza posiedzenia – rektora AWF prof. Juliusza Migasiewicza oraz przewodniczącego Kolegium – prof. Marka Ziętka, rektora Uniwersytetu Medycznego. Marcin Przychodny zaprezentował dyscypliny pozaolimpijskie, omawiając zaangażowanie w przygotowania i inwestycje władz Wrocławia i Dolnego Śląska, związane z organizacją przedsięwzięcia, zapraszając członków Kolegium do propagowania „The World Games 2017” wśród społeczności akademickiej: studentów, ich rodzin oraz całej społeczności regionu, niezależnie od wieku.

Szczegóły posiedzenia KRUWiO w dniu 10 czerwca 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2016 14:35:01