Nasza Akademia Uczelnią Wyższą Roku 2016

Autor: Anna Kiczko | Opublikowano: 27.06.2016 | Kategoria: Nagrody i wyróżnienia

Nasza Akademia Uczelnią Wyższą Roku 2016

Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej przedłużyło na rok 2016 naszej Akademii Wychowania Fizycznego certyfikat Uczelni Wyższej Roku, nadając jej godło promocyjne, czyli logotyp do komunikacji marketingowej, przyznawany laureatowi konkursu

Kod kreskowy będący integralną częścią Godła Promocyjnego komunikuje, że wybór usługi edukacyjnej w naszej Akademii jest najlepszą decyzją konsumencką. Godło jest bowiem potwierdzeniem świadczenia najwyższej jakości usług, zaś dla kandydatów na studia – drogowskazem właściwego wyboru i bezpieczeństwa.

Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej jest instytucją wspierającą w rozwoju podmioty edukacyjne i gospodarcze, promując ich działania na rynku ogólnopolskim. W tym celu organizuje konkursy branżowe, w tym konkurs dla uczelni wyższych – państwowych i prywatnych, wyróżniając wśród nich te, które oferują atrakcyjne programy nauczania, realizowane w atmosferze przyjaznej i otwartej na potrzeby studentów, posiadają szeroko rozwinięte programy stypendialne i programy wymiany studenckiej. Niezależna kapituła konkursu ocenia także poziom kształcenia mierzony wynikami absolwentów oraz ofertę programową każdej zgłoszonej placówki. Dodatkowe aspekty, weryfikowane w procesie certyfikacji, to: doświadczenie kadry dydaktycznej, prestiż uczelni oraz dynamika jej rozwoju.

W konkursie Centralnego Biura Certyfikacji Krajowej nasza Akademia wystartowała po raz pierwszy w zeszłym roku, zostając laureatem i zdobywając certyfikat miedziany. Obecnie po przyznaniu certyfikatu w drugim z rzędu roku ma szansę na zdobycie certyfikatu srebrnego. Kolejne wyróżnienia w kolejnych konkursach w następnych latach mogą być szansą na zdobycie certyfikatu złotego (po zdobyciu certyfikatu po raz trzeci) oraz platynowego – najwyższego w klasyfikacji, przyznawanego uczelni, która kontynuując certyfikację przez ostatnie cztery lata niezmiennie świadczyła najwyższej jakości usługi edukacyjne, spełniając tym samym kryteria Laureata Konkursu.

Źródło: Dział Obsługi Programowej Centralnego Biura Certyfikacji Krajowej

Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2016 02:33:23