Joanna Linkiewicz oraz Rafał Omelko i Łukasz Krawczuk srebrnymi medalistami ME

Autor: Anna Kiczko | Opublikowano: 10.07.2016 | Kategoria: Sport

Joanna Linkiewicz

Zawodnicy AZS AWF Wrocław: Joanna Linkiewicz oraz Rafał Omelko i student AWF Wrocław - Łukasz Krawczuk zdobyli srebrne medale w rozgrywanych dzisiaj finałach w Amsterdamie na Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce.

Joanna Linkiewicz wywalczyła tytuł wicemistrzyni Europy w biegu na dystansie 400 m przez płotki, uzyskując 55,33 sek.

Finałowy bieg Joanny Linkiewicz oraz jej komentarz

Łukasz Krawczuk pobiegł jako pierwszy, a Rafał Omelko jako ostatni w polskiej sztafecie 4x400 m, otrzymując pałeczkę na trzeciej pozycji, ale na ostatniej prostej zdołał wyprzedzić Brytyjczyka i wpadł na metę jako drugi, tuż za zwycięskim Belgiem. W ten sposób polska sztafeta zdobyła srebrny medal oraz tytuł wicemistrza Europy. Polacy pobiegli w następującej kolejności: Łukasz Krawczuk, Kacper Kozłowski, Jakub Krzewina i Rafał Omelko.

Od prawej: R. Omelko, K. Kozłowski, Ł. Krawczuk, J. Krzewina

Filmik – bieg sztafetowy 4x400 m - Polacy zdobywają srebrny medal

Warto przypomnieć, że dwa dni temu Rafał Omelko w półfinale pobił rekord życiowy, uzyskując w biegu indywidualnym na dystancie 400 m trzeci czas 45,14 sek. W finale, w bezpośredniej konfrontacji z rywalami, zajął jednak szóste miejsce z trochę gorszym czasem - 45,67 sek.

Zarówno Joanna Linkiewicz, jak i Rafał Omelko to zawodnicy trenowani przez Marka Rożeja z wrocławskiego AZS AWF, zaś specjalistą od treningu sztafety jest Józef Lisowski.

Mistrzostwa Europy w Amsterdamie zakończyły się około godziny temu. Reprezentanci Polski odnieśli na nich niesamowity sukces, zwyciężając po raz pierwszy w klasyfikacji medalowej na mistrzowskiej imprezie. Zdobyli razem 12 medali: 6 złotych, 5 srebrnych i jeden brązowy. Na miesiąc przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro nasza kadra jest w znakomitej formie, w tym nasi medaliści: złoty Robert Sobera i srebrni: Joanna Linkiewicz, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk.

Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2016 11:02:35