Spotkanie opłatkowe JM Rektora z Seniorami

Autor: Anna Kiczko | Opublikowano: 17.12.2014 | Kategoria: Spotkania opłatkowe

Spotkanie opłatkowe JM Rektora z Seniorami

Dzisiaj, wczesnym popołudniem, o godz. 13.00, w Sali Kominkowej przy ul. Witelona 25,

rektor prof. Juliusz Migasiewicz gościł tradycyjnie już Seniorów naszej Uczelni na spotkaniu opłatkowym.

- Jest to dla mnie osobiście wielka radość widzieć Was tu co rok – powiedział JM Rektor, który wygłosił 15-minutowe przemówienie okolicznościowe, przybliżając roczną działalność uczelni oraz osiągnięcia w postaci nagród ministerialnych i zwycięstwa w rankingu Perspektyw po raz trzeci z rzędu, złożył Seniorom serdeczne życzenia świąteczno-noworoczne: – Życzę Państwu zdrowia i żebyście mieli chęć nieustannego działania, choćby w Waszych miejscach zamieszkania. Życzę werwy, dynamiki. Niech ten nowy rok dla Państwa będzie łaskawy, niech przyniesie wiele dobra osobistego, także Waszym rodzinom. Niech się wszystkim szczęści!

Rektor J. Migasiewicz wyraził zadowolenie z obecności na spotkaniu byłego rektora dwóch kadencji – prof. Tadeusza Koszczyca oraz prorektora ds. studenckich i sportu akademickiego – dr hab. Andrzeja Rokity, a także przewodniczącego Stowarzyszenia Absolwentów dr. Władysława Kopysia oraz dr. Józefa Dziąsko, członka Konwentu AWF. Na spotkaniu obecny był także były rektor – prof. Tadeusz Bober, były prorektor prof. Zbigniew Lewandowski, doc. dr med. Karmena Stańkowska, dr Maria Grabowska, dr Emilia Hornowska, dr Elżbieta Piesiewicz oraz wiele innych pracowników naukowych i administracyjnych. Tradycyjnie spotkanie zorganizowała Elżbieta Radziwon, reprezentująca Centrum Historii Uczelni oraz Senacka Komisja Historii Uczelni, którą reprezentował dr hab. Wojciech Wiesner. Jak co roku, tradycyjnie, organizatorzy oddali do rąk uczestników spotkania kolejny 6. numer Zeszytów Historycznych AWF, tym razem poświęcony zmarłemu dwa lata temu dr. Ryszardowi Jezierskiemu. Atrakcją spotkania był występ uczelnianego zespołu pieśni i tańca, ludowego "Kalina". Seniorzy wysłuchali kilku pastorałek oraz popularnych kolęd, które śpiewali wspólnie z zespołem.

Przewodniczący Stowarzyszenia Absolwentów Uczelni – dr Władysław Kopyś zaprasza serdecznie wszystkich absolwentów, seniorów, miłośników stowarzyszenia, na spotkanie noworoczne połączone z kolędowaniem, które odbędzie się 13 stycznia o godz. 18.00 w Dworze Polskim w Rynku.

Ostatnia aktualizacja: 18 grudnia 2014 02:52:50