Otwarcie nowego Centrum Kultury Akademickiej

Autor: Anna Kiczko | Opublikowano: 02.04.2015 | Kategoria: Informacje

Otwarcie nowego Centrum Kultury Akademickiej

JM Rektor prof. J.Migasiewicz przecina symboliczną wstęgę w czasie otwarcia Centrum Kultury Akademickiej

Wczoraj, 1 kwietnia, odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Kultury Akademickiej z udziałem władz uczelni oraz studentów. Centrum powstało w miejscu dawnego klubu „Discus”, zwanego popularnie przez studentów „Dzikiem”, w którym odbywały się przeważnie wieczorne imprezy taneczne. Oczekiwania studentów jednak zmieniły się i Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego we współpracy z władzami uczelni postanowiła zadbać o to miejsce, przeprowadzając remont kapitalny pomieszczeń i przekształcając je w klub z prawdziwego zdarzenia.

Mówi <<< Mariusz Tomczak – przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego:

- Klub ten był w opłakanym stanie. Trzeba było przede wszystkim pozbyć się wilgoci, zainstalować klimatyzację, wymienić podłogę, wygładzić i wymalować ściany, zrobić oświetlenie, którego brakowało, wyremontować toalety, które były w opłakanym stanie... Pracowaliśmy przy tym projekcie od końca października ub. roku do dnia dzisiejszego. Moi koledzy z Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego niejednokrotnie pracowali nawet nocami, kując tynki czy szlifując ściany. Najważniejsze, że dokonaliśmy tego i pokazaliśmy, że potrafimy zrobić coś fajnego. Zrobiliśmy coś, czego nie ma żaden AWF w Polsce. Owszem, inne AWFy mają swoje kluby, ale są to przeważnie kluby komercyjne, w których ktoś na tym robi pieniądze... My tego nie chcemy. Stworzyliśmy miejsce, gdzie studenci mogą przyjść i za darmo pograć w ping-ponga, w piłkarzyki, bilard, cymbergaja, w playstation czy obejrzeć wspólnie mecze polskiej reprezentacji, np. w piłkę nożną (co ostatnio miało miejsce: Polska-Irlandia). Warto było wyremontować to miejsce praktycznie od gołych murów. To wszystko udało się nam zrobić przy udziale m.in. pracowników Działu Technicznego naszej uczelni, panów konserwatorów z domu studenckiego i wielu innych pracowników uczelni, którzy nam pomagali. Tych osób jest wiele. Nie wymieniam ich, ponieważ nie chciałbym nikogo pominąć, a podziękowania należą się naprawdę wszystkim!

Centrum Kultury Akademickiej zostało wyposażone w nowe stoły do gry w bilarda, ping-ponga, cymbergaja, piłkarzyki, playstation. Zakupiono także projektor oraz dosyć duży ekran - ponad 3,5 metra, na którym będzie można oglądać filmy i mecze polskiej reprezentacji, organizować wieczory filmowe, wieczory z karaoke. Centrum Kultury Akademickiej działa pod patronatem prorektora ds. studenckich i sportu akademickiego – prof. Andrzeja Rokity i pod nadzorem kierowniczki domu studenckiego – mgr Doroty Dankiewicz-Pęzioł. Za działalność Centrum odpowiedzialni są studenci: Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego oraz Rada Mieszkańców Domu Studenckiego.

Jestem bardzo zadowolony i zaszczycony odwiedzinami rektora J. Migasiewicza (z lewej) oraz prorektora A. Rokity (z prawej), wraz z częścią członków Senatu – podkreśla M. Tomczak. - Uroczyste otwarcie Centrum z symbolicznym przecięciem wstęgi było dla nas dosyć przyjemną chwilą, kiedy mogliśmy faktycznie pokazać, że zrobiliśmy coś fajnego dla studentów. W czasie uroczystego otwarcia wypowiadał się prorektor A. Rokita, wyrażając zadowolenie z powstania Centrum Kultury Akademickiej. Podziękował nam za ciężką pracę, jaką włożyliśmy w stworzenie tego miejsca. Również rektor J. Migasiewicz podziękował studentom. Obaj byli bardzo zadowoleni z wyglądu i formy, jaką nadaliśmy temu miejscu. Osobiście chcę serdecznie podziękować członkom Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego za naprawdę ogromną pracę, którą włożyli w stworzenie tego miejsca. Nieprzespane noce do wczesnych godzin porannych, kiedy trzeba było się naprawdę zebrać i coś zrobić... Jestem za to ogromnie wdzięczny! Dziękuję również Panu Rektorowi, który wraz całym Kolegium dał nam to miejsce, Panu Prorektorowi Rokicie za stworzenie tego miejsca, Pani Kierownik domu studenckiego – Dorocie Dankiewicz-Pęzioł, która zawsze, gdy tylko potrzebowaliśmy, była dla nas otwarta i pomogła nam od podstaw stworzyć Centrum Kultury Akademickiej. Nie było łatwo stworzyć coś takiego. Dużo emocji, dużo nerwów... Gdyby nie pomoc pani Doroty, nie udałoby się nam chyba stworzyć Centrum w takiej formie, w jakiej jest obecnie. Chciałbym podziękować także Pani Kwestor mgr inż. Barbarze Drewniak, która przekazała nam środki, pomogła nam znaleźć te pieniądze na remont i wyposażenie Centrum.

Jestem przekonany, że teraz studenci chętniej będą się u nas pojawiać – mówi Mariusz Tomczak. - Chciałbym, aby to miejsce traktowali jak dom, wszak część studentów naszej Akademii jest mieszkańcami DS Spartakus, który jest integralną częścią uczelni! Jestem przekonany, że studenci będą naprawdę zadowoleni z tego miejsca. Ja ze swej strony mogę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, żeby tu się bawili i czuli jak w domu!

Fotoreportaż

Ostatnia aktualizacja: 3 kwietnia 2015 17:44:37