Uroczyste otwarcie AWUEFALIÓW

Autor: Anna Kiczko | Opublikowano: 07.05.2015 | Kategoria: AWUEFALIA

Uroczyste otwarcie AWUEFALIÓW

JM Rektor wręcza symboliczny klucz do bram uczelni przewodniczącemu Samorządu Studenckiego

Wczoraj po południu, w Wielofunkcyjnej Hali Sportowej, odbyło się uroczyste otwarcie AWFALIÓW. Rektor - prof. dr hab. Juliusz Migasiewicz po krótkim przemówieniu okolicznościowym przekazał na ręce przewodniczącego Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego - Mariusza Tomczaka symboliczny klucz do bram naszej Akademii.

Zawodyw aerobiku

Po uroczystości odbyły się tradycyjnie XXIII Mistrzostwa Szkół Wyższych w aerobiku. - W mistrzostwach biorą udział wg regulaminu zespoły sześcioosobowe – wyjaśnia dr Anna Tomaszewska z Zakładu Gimnastyki, jedna z organizatorek imprezy. - W zeszłym roku zrezygnowaliśmy z formuły ćwiczeń ze stepem (czyli platformą do ćwiczeń gimnastycznych w rytm muzyki – przyp.red.A.K.) ze względu na trudności napotykane przez zespoły w znalezieniu odpowiednich warunków treningowych. Obecnie zespoły w regulaminowym sześcioosobowym składzie wykonują w rytm muzyki układy choreograficzne, składające się z podstawowych dla aerobiku kroków oraz elementów obowiązkowych, takich jak: ćwiczenia równoważne, spięcia mięśni brzucha, pompki, pajace oraz unoszenia, a także zmiany ustawień zawodniczek.

W tegorocznych mistrzostwach wzięło udział osiem zespołów, których dokonania oceniała fachowa komisja sędziowska w składzie: dr hab. Alicja Rutkowska Kucharska, dr hab. Małgorzata Sobera, dr Aleksandra Sikora, dr Piotr Piestrak – wykładowcy z naszej Akademii, mgr Magdalena Lis – absolwentka naszej AWF, zawodniczka aerobiku, oraz mgr Monika Jędrych z Uniwersytetu Wrocławskiego. Pierwsze miejsce zajęły zawodniczki zespołu „Brochy”, drugie - „Bożeny”, trzecie „Napad” oraz pozostałe miejsca 4-8 kolejno: „Oreo”, „Lajki”, „Tippy toes”, „Wojowniczki”, „One i on”. - Prawie wszystkie zawodniczki biorące udział w zawodach to studentki III roku na kierunkach turystyki i rekreacji oraz wychowania fizycznego, na specjalizacji fitness – mówi dr Anna Tomaszewska. - Ich udział w tych zawodach jest obowiązkowy w ramach zaliczenia ze specjalizacji. Tylko w zwycięzkim zespole wystąpiły studentki starszych roczników.

Zwyciężczynie "Brochy" wraz z prof.nadzw. A. Rokitą, prof. T. Sławińską-Ochlą, Dawidem Kutrynem

Wczorajszą imprezę uświetniły grupowe pokazy, m.in. grupy studentek – uczestniczek zajęć do wyboru „Artystyczne formy gimnastyki” - z II roku turystyki i rekreacji, męskiej grupy studentów prezentujących pokaz skoków gimnastycznych pt. „Zaliczenia z gimnastyki”, a także indywidualne pokazy: akrobatyka powietrzna na szarfach w wykonaniu Anny Sobery oraz taniec nowoczesny jazzowy zaprezentowany przez Anetę Bury.

Ania Sobera

Od samego początku na trybunach panowała świetna atmosfera. Licznie zgromadzona publiczność dopingowała swoje faworytki i nagradzała ich pokazy rzęsistymi oklaskami. Imprezę poprowadził nasz uczelniany prezenter - Dawid Kutryn.

Film "Pokaz aerobiku" www.youtube.com/watch?v=ruEblaI21kc

Zawody pływackie

Po południu odbyły się także na krytej pływalni Otwarte Mistrzostwa AWF. Obyło się 12 konkurencji: 50 m st. motylkowym kobiet oraz mężczyzn, 50 m st. grzbietowym kobiet oraz mężczyzn, 50 m st. klasycznym kobiet oraz mężczyzn, 50 m st. dowolnym kobiet oraz mężczyzn, 100 m st. zmiennym kobiet oraz mężczyzn, i sztafety: 4x 50 m st. zmiennym kobiet oraz mężczyzn. W zawodach wystartowało ponad 60 zawodniczek i zawodników. Najliczniej obsadzoną konkurencją był wyścig na dystansie 50 m stylem dowolnym, w którym startowało 24 zawodników. W poszczególnych konkurencjach odbyły się serie na czas. We współzawodnictwie drużynowym zwyciężyli studenci I roku gromadząc 238 pkt, w tym mężczyźni 121 pkt i kobiety 117 pkt. Na drugim miejscu uplasowali się studenci II roku – 117 pkt (mężczyźni 41 pkt, kobiety 76 pkt). Trzecie miejsce zajęli studenci III roku – 111 pkt (mężczyźni 84 pkt, kobiety 27pkt). Kolejne lokaty: 4. AZS AWF Wrocław – 106 pkt (M – 31, K – 75); 5. AWF – 93 pkt (M – 59, K – 34); 6. IV rok – 39 pkt (M – 27, K – 12).

- Za uzyskanie najlepszych wg punktacji wielobojowej rezultatów wyróżniono Beatę Pożarowszczyk z II roku oraz Jacka Sokulskiego z III roku - relacjonuje naczelnik zawodów dr Andrzej Klarowicz.

Szczegółowe wyniki: http://live.megatiming.pl/nadobny/2015/05_06_wroclaw/wyniki.pdf

Fotoreportaż: http://www.awf.wroc.pl/pl/gallery/album/651/Mistzrostwa_AWF_w_plywaniu

Ostatnia aktualizacja: 4 czerwca 2015 21:12:50