Słoneczny piknik pod kasztanami

Autor: Anna Kiczko | Opublikowano: 02.06.2015 | Kategoria: Stowarzyszenie Absolwentów

Słoneczny piknik pod kasztanami

W rzeczywiście słonecznej scenerii odbył się na terenie naszej Akademii, przy ul. Witelona 25, w piątek – 29 maja, piknik zorganizowany przez Stowarzyszenie Absolwentów. To już ósme spotkanie plenerowe, organizowane co roku w maju, pod kwitnącymi kasztanami, czyli w miejscu, gdzie wiele lat temu obradowali członkowie pierwszej Rady Wydziału naszej Uczelni, obchodzącej w przyszłym roku 70-lecie działalności.

Licznie przybyłych absolwentów przywitał dr hab. Andrzej Rokita – prorektor ds. studenckich i sportu akademickiego, prof. AWF, wraz z byłymi rektorami – profesorami: Tadeuszem Boberem i Tadeuszem Koszczycem oraz  kanclerzem – dr. Zdzisławem Paligą, prof. nadzw. dr. hab. Ryszardem Bartoszewiczem – doradcą JM Rektora ds. organizacyjnych i dr. Józefem Dziąsko – przewodniczącym Konwentu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Honory gospodarza spotkania pełnił prezes Stowarzyszenia Absolwentów – dr Władysław Kopyś.

Po krótkich przemówieniach okolicznościowych przedstawicieli władz uczelni uczestników pikniku poproszono o zapozowanie do pamiątkowej fotografii zbiorowej. Naszym fotografom: dr. Henrykowi Nawarze oraz dr. Henrykowi Sienkiewiczowi towarzyszył dron-fotograf o „kolczastym” wyglądzie, budząc powszechne zainteresowanie. Następnie krótki program artystyczny przedstawił lubiany i podziwiany uczelniany zespół pieśni i tańca ludowego „Kalina”. Przy suto zastawionych stołach uczestnicy spotkania mogli porozmawiać, powspominać i cieszyć się wspólnie spędzonymi chwilami na terenia matecznika swojej uczelni.

Fotoreportaż H. Nawary

Ostatnia aktualizacja: 2 czerwca 2015 13:03:06