Sukces studentów naszej Akademii w ogólnopolskim konkursie

Autor: Anna Kiczko | Opublikowano: 03.06.2015 | Kategoria: Nagrody i wyróżnienia

Sukces studentów naszej Akademii w ogólnopolskim konkursie

Dr Wojciech Starościak (w środku) wraz ze swoimi podopiecznymi - zwyciężczyniami konkursu oraz ze zdobywcami wyróżnienia

Studentki III roku Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu: Monika Żurek i Aleksandra Teodorczyk odniosły zwycięstwo w VIII Ogólnopolskim Konkursie im. Eugeniusza Piaseckiego, a ich koledzy: Piotr Watras i Tomasz Muszkieta uzyskali wyróżnienie.

Ogólnopolski konkurs im. Eugeniusza Piaseckiego „Lekcja wychowania fizycznego realizująca podstawę programową z wykorzystaniem atrakcyjnych form aktywności fizycznej” organizowany jest corocznie przez pracowników Zakładu Dydaktyki Aktywności Fizycznej Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Do tegorocznej ósmej edycji przystąpiło kilkanaście zespołów, spośród których Komisja Oceniająca wytypowała sześć, które wzięły udział w finale konkursu 21 maja w Poznaniu.

Zwyciężczynie konkursu: Monika Żurek i Aleksandra Teodorczyk zaprezentowały pracę pt. „Poznajemy ćwiczenia zapobiegające wadom postawy ciała wynikające z siedzącego trybu życia”, która przygotowały pod kierunkiem dr. Wojciecha Starościaka.

Piotr Watras i Tomasz Muszkieta uzyskali wyróżnienie za pracę pt. „Poznajemy odmiany gry w piłkę siatkową: fistball, pierścieniówkę oraz grę z użyciem piłki fitball”, przygotowaną pod kierunkiem dr Magdaleny Kübler. Opiekunowie studentów to pracownicy Zakładu Metodyki Szkolnego Wychowania Fizycznego z Katedry Dydaktyki Wychowania Fizycznego.

- Co roku nasi studenci biorą udział w tym konkursie i co roku osiągają sukcesy – mówi dr W. Starościak. - Jesteśmy bardzo dumni z tegorocznego występu naszych reprezentantów. Oba zespoły dostały się do finału, co  było wielkim sukcesem, w naszej ocenie bardzo zasłużonym, ponieważ przedstawione prace są odzwierciedleniem zarówno ich talentu pedagogicznego, jak i wysokiego poziomu kształcenia w naszej Akademii. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem studentów z całej Polski. W finale w roli obserwatorów wzięli udział nauczyciele wychowania fizycznego oraz nauczyciele akademiccy i studenci AWF w Poznaniu.

Fotoreportaż

Ostatnia aktualizacja: 26 czerwca 2015 10:27:10