Srebrny medal podopiecznej trenera Wojciecha Seidla – Oliwii Jabłońskiej

Autor: Anna Kiczko | Opublikowano: 18.07.2015 | Kategoria: Sport

Srebrny medal podopiecznej trenera Wojciecha Seidla – Oliwii Jabłońskiej

Oliwia Jabłońska z trenerem Wojciechem Seidlem

Na odbywających się w szkockim Glasgow mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych w pływaniu Oliwia Jabłońska, podopieczna trenera Wojciecha Seidla, pracownika naszej Akademii, zdobyła srebrny medal na dystansie 100 m stylem motylkowym osiągając czas 1:09.34.

Oliwia Jabłońska stoczyła zaciętą walkę o srebro z Alice Tai z Wielkiej Brytanii, wyprzedzając ją ostatecznie o 0.23 s. Zwyciężczynią finału została Nowozelandka Sophie Pascoe, zdobywając złoty medal i uzyskując bardzo dobry czas – 1:03.73. Zawodniczki startowały w kategorii niepełnosprawności S 10.

18-letnia Oliwia Jabłońska jest zawodniczką „Startu” Wrocław. Na swoim koncie ma takie osiągnięcia, jak: srebrny medal Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie (2012) na dystansie 100 m stylem motylkowym, wicemistrzostwo świata w Montrealu (2013), na Mistrzostwach Europy w Eindhoven (2014) została multimedalistką, zdobywając złoty medal na dystansie 100 m stylem motylkowym, dwa srebrne: na 400 m stylem dowolnym i na 200 m zmiennym oraz medal brązowy na 100 m stylem dowolnym.

Dr Wojciech Seidel jest adiunktem w Katedrze Sportu Osób Niepełnosprawnych na Wydziale Nauk o Sporcie naszej Akademii.

Fotka: profil W. Seidla na Facebooku

Ostatnia aktualizacja: 18 lipca 2015 18:41:51