Janusz Cedro – absolwent AWF we Wrocławiu wyróżniony przez konsulat Austrii

Autor: Anna Kiczko | Opublikowano: 29.08.2015 | Kategoria: Nagrody i wyróżnienia

Janusz Cedro – absolwent AWF we Wrocławiu wyróżniony przez konsulat Austrii

Janusz Cedro (w środku) z prorektorami naszej Akademii: prof. Zofią Ignasiak i dr hab. prof.nadzw. Andrzejem Rokitą

27 sierpnia w Auli Leopoldinie Uniwersytetu Wrocławskiego został wyróżniony specjalnym dyplomem Janusz Cedro, absolwent naszej Akademii, który w latach 2002-2015 pracował w konsulacie jako asystent wicekonsul, pełniąc równocześnie funkcję dyrektora artystycznego i organizacyjnego trzynastu edycji Wielkiego Balu Wiedeńskiego.

Uroczystość związana była ze zmianą osoby Konsula Honorowego Austrii i otwarcia nowej siedziby konsulatu. Dotychczasowego konsula Macieja Formanowicza, pełniącego tę funkcję w latach 1993-2015, zastąpił Edward Wąsiewicz, a nowa siedziba Konsulatu Honorowego Austrii mieści się od czwartku w secesyjnej kamienicy przy ul. Skwierzyńskiej 21/10.

W uroczystości uczestniczył minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna, ambasador Austrii w Polsce Thomas Buchsbaum, przedstawiciele władz wojewódzkich Dolnego Śląska oraz Opolszczyzny, władz miejskich Wrocławia i Opola, Kolegium Rektorów Uczelni Wyższych Wrocławia i Opola, władz kościelnych. Naszą Akademię reprezentowali: prof. dr hab. Zofia Ignasiak – prorektor ds. badań naukowych i współpracy międzynarodowej oraz dr hab. prof. nadzw. Andrzej Rokita – prorektor ds. studenckich i sportu akademickiego.

Janusz Cedro jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Wydziału Turystyki i Rekreacji. Znany jest szerszej publiczności jako wokalista, manager i konferansjer grupy Spirituals Singers Band oraz z występów w projekcie Janusz Cedro Live In Concert, przekształconego później w formację Janusz Cedro and The Band. Prowadząc działalność artystyczną jako muzyk, kompozytor, aranżer, reżyser, menadżer, producent muzyczny, jest równolegle prezesem Fundacji Cedar Promotion, oferującej pomoc poszkodowanym w wypadkach.

Jego wielostronna działalność zawodowa i artystyczna może stanowić inspirację dla uzdolnionych artystycznie studentów naszej Akademii.

Ostatnia aktualizacja: 31 sierpnia 2015 03:54:38