Czworo studentów naszej Akademii stypendystami ministra

Autor: Anna Kiczko | Opublikowano: 22.12.2015 | Kategoria: Nagrody i wyróżnienia

Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia sportowe na rok akademicki 2015/2016 uzyskali czołowi reprezentanci kraju w swoich specjalnościach, aktualni studenci naszej Akademii

na kierunku wychowania fizycznego:

Filip Broniszewski – szermierz specjalizujący się w szpadzie,

Joanna Linkiewicz – lekkoatletka, reprezentantka Polski w biegu na 400 m przez płotki oraz w sztafecie 4x400 m,

oraz dwaj studenci na kierunku sportu:

Robert Sobera – reprezentant Polski w skoku o tyczce, wicemistrz Europy młodzieżowców,

Damian Szwarnowiecki – czołowy judoka kraju, dwukrotny mistrz Europy.

Do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego wpłynęły 1 902 wnioski o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia, w tym 1 223 wnioski studentów i 679 wniosków doktorantów.

Specjalnie powołany przez Ministra zespół do spraw oceny wniosków, składający się z 26 ekspertów, reprezentujących siedem obszarów nauki i sztukę, ustalił wytyczne dotyczące sposobu oceny wniosków. Wybrano metodę punktową. Punkty przyznawane były za poszczególne osiągnięcia naukowe i artystyczne, związane ze studiami, oraz za osiągnięcia w sporcie. Na podstawie indywidualnych protokołów oceny wniosków sporządzono listy rankingowe. Wysokość stypendium przyznanego 744 studentom wynosi 15 000 zł, a uzyskały je osoby, które zdobyły co najmniej 9 pkt. Wysokość stypendiów dla doktorantów jest wyższe – wynosi 25 000 zł i uzyskało je 79 osób, które zdobyły co najmniej 55 pkt. Stypendia zostały przyznane na cały rok akademicki 2015-2016 i są wypłacane jednorazowo.

Szczegóły http://www.nauka.gov.pl

Ostatnia aktualizacja: 29 grudnia 2015 22:11:11