Piotr Kunysz członkiem ministerialnej Społecznej Rady Sportu

Autor: Anna Kiczko | Opublikowano: 23.12.2015 | Kategoria: Nagrody i wyróżnienia

Piotr Kunysz członkiem ministerialnej Społecznej Rady Sportu

Członkowie Społecznej Rady Sportu. Dr Piotr Kunysz czwarty z prawej w II szeregu

Dr Piotr Kunysz z Zespołu Zimowych i Turystycznych Form Rekreacji Ruchowej w Katedrze Rekreacji naszej Akademii został powołany przez Ministra Sportu i Turystyki do Społecznej Rady Sportu. Pierwsze jej posiedzenie odbyło się 21 grudnia w Hali Torwar w Warszawie.

– Jadąc rano do Warszawy nie wiedziałem, co mnie czeka – mówi dr Piotr Kunysz. – Miłym zaskoczeniem było otrzymanie z rąk Ministra Sportu i Turystyki nominacji do Społecznej Rady Sportu. Zasiadać w takim gronie, obok takich postaci, to dla mnie wielkie wyróżnienie!

W skład Społecznej Rady Sportu minister Witold Bańka powołał 26 członków, m.in. byłych sportowców, trenerów, menedżerów, lekarzy, prawników oraz samorządowców. Są to: dr hab. Stefan Bielański, Jakub Chełstowski, Dawid Chwałka, Marek Citko, prof. Krzysztof Ficek, Krzysztof Kaliszewski, Waldemar Klisiak, dr Piotr Kunysz, Czesław Lang, Stefan Majewski, Ireneusz Mazur, Lucjusz Nadbereżny, Piotr Nowacki, Alicja Pęczak, Monika Pyrek, Michał Pol, Robert Radwański, Paweł Skrzecz, Łukasz Szeliga, Tomasz Sikora, Artur Siódmiak, Anna Tymińska, Andrzej Wasik, Ireneusz Więckowski, Tomasz Wróbel, prof. Adam Zając.

Minister wyraził nadzieję, że powołany przez niego niezależny komitet doradczy będzie dynamicznie współpracował z ministerstwem na rzecz poprawy stanu polskiego sportu w trzech głównych segmentach: sportu dzieci i młodzieży, sportu wyczynowego, sportu osób niepełnosprawnych. W dalszym ciągu spotkania minister W. Bańka wręczył członkom Rady akty powołania. Następnie wyłoniono prezydium, w skład którego weszli: przewodniczący – Krzysztof Kaliszewski, jego zastępcy: Anna Tymińska i prof. Krzysztof Ficek, sekretarz – Jakub Chełstowski. W czasie dyskusji głos zabrali członkowie Rady, przedstawiając swoje pomysły na rozwiązanie najbardziej palących problemów w polskim sporcie. Anna Tymińska zwróciła uwagę na potrzebę zmiany w nauczaniu wychowania fizycznego w najmłodszych klasach szkoły podstawowej. Prof. Krzysztof Ficek zaapelował do sportowców, którzy zakończyli już swoje kariery, aby wspomagali swoim doświadczeniem środowiska sportowe i trenerskie. Prof. Adam Zając proponował wsparcie akademickich centrów szkolenia sportowego, szkolenia dzieci i młodzieży oraz reaktywację szkolnych klubów sportowych.

Ustalono, że spotkania Rady będą odbywały się raz na kwartał.

Ostatnia aktualizacja: 5 stycznia 2016 19:13:20