Prof. Andrzej Rokita Działaczem Roku w plebiscycie „Gazety Wrocławskiej”

Autor: Anna Kiczko | Opublikowano: 12.01.2016 | Kategoria: Sukcesy w plebiscytach sportowych

Prof. Andrzej Rokita Działaczem Roku w plebiscycie „Gazety Wrocławskiej”

Od lewej: Agata Ozdoba (VII miejsce), prodziekan Kazimierz Witkowski z nagrodą dla Joanny Linkiewicz (VI m), prorektor Andrzej Rokita - Działacz Roku, rektror Juliusz Migasiewicz z nagrodą za 2. miejsce dla Wielofunkcyjnej Hali Sportowej w kat. Obiekt Roku, prodziekan Jacek Stodólka z nagrodą dla Rafała Omelko (IV m)

Wczoraj, 11 stycznia, podczas uroczystej gali w Narodowym Forum Muzyki prof. Andrzej Rokita – prorektor ds. studenckich i sportu akademickiego naszej Akademii oraz prezes uczelnianego klubu sportowego AZS AWF Wrocław odebrał nagrodę jako zwycięzca w kategorii Działacz Roku 63. Plebiscytu Gazety Wrocławskiej na najlepszego sportowca i trenera Dolnego Śląska.

Drugie miejsce w kategorii Najlepszy Trener Dolnego Śląska zajął Marek Rożej, trener lekkiej atletyki w klubie sportowym AZS AWF Wrocław, prowadzący treningi z medalistami halowych mistrzostw Europy oraz Letniej Uniwersjady: Joanną Linkiewicz i Rafałem Omelko.

Jego podopieczni zostali sklasyfikowani wśród najlepszej dziesiątki sportowców Dolnego Śląska:

- jako czwarty Rafał Omelko – srebrny medalista w sztafecie 4x400 m oraz brązowy w biegu indywidualnym na 400 m na halowych mistrzostwach Europy w Pradze, brązowy medalista w sztafecie 4x400 m na 28. Letniej Uniwersjadzie w Gwangiu

- jako szósta Joanna Linkiewicz - brązowa medalistka halowych mistrzostw Europy w Pradze w sztafecie 4x400 m oraz podwójna mistrzyni 28. Letniej Uniwersjady w Gwangju w biegu na 400 m prze płotki oraz w sztafecie 4x400 m; uznana za najlepszego sportowca-studenta na Dolnym Śląsku w 2015 roku.

Siódme miejsce wśród najlepszych sportowców zajęła Agata Ozdoba – zawodniczka judo uczelnianego klubu sportowego AZS AWF Wrocław, drużynowa wicemistrzyni świata, mistrzyni Polski.

W kategorii Sportowiec dyscyplin The World Games pierwsze miejsce zajęła Magdalena Nowakowska ze studiów doktoranckich naszej Akademii, zawodniczka karate.

W kategorii Obiekt sportowy roku drugie miejsce przypadło naszej uczelnianej Wielofunkcyjnej Hali Sportowej.

W uroczystej gali uczestniczył rektor naszej Akademii – prof. Juliusz Migasiewicz, prorektor Andrzej Rokita, a także prodziekani: Jacek Stodółka i Kazimierz Witkowski, którzy odebrali w imieniu nieobecnych sportowców przyznane w plebiscycie nagrody.

Najlepszym sportowcem Dolnego Śląska w 63. Plebiscycie „Gazety Wrocławskiej” został Piotr Małachowski – mistrz świata w rzucie dyskiem, a najlepszym trenerem Piotr Baron ze Sparty Wrocław. Plebiscyt Gazety Wrocławskiej jest drugim najstarszym plebiscytem sportowym w Polsce. W tym roku po raz pierwszy wybierano laureatów aż w 10 kategoriach. W uroczystej Dolnośląskiej Gali Sportu w Narodowym Forum Muzyki wzięło udział 1500 zaproszonych sportowców, trenerów i działaczy.

Warto wspomnieć, że wśród dziesiątki najlepszych sportowców w plebiscycie „Gazety Wrocławskiej” znalazło się także dwoje absolwentów naszej uczelni:

- na wysokim piątym miejscu miejscu Paulina Bieć z Gym-Fight Wrocław – mistrzyni świata w kick-boxingu, pracująca na co dzień w policji

- na miejscu dziesiątym Jakub Tokarz, były judoka, który na skutek chuligańskiej napaści utracił zdolność chodzenia; poruszając się na wózku, zainteresował się sportami wodnymi i parakajakarstwem; obecnie jest podwójnym srebrnym medalistą mistrzostw świata w kajakarstwie, zdobył kwalifikację na paraolipiadę w Rio de Janeiro.

Więcej szczegółów (wywiady, filmiki) na portalu "Gazety Wrocławskiej"

Fotoreportaż A. Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 13 stycznia 2016 19:16:34