Wyniki XXIII Plebiscytu „Życia Akademickiego” na najlepszego zawodnika oraz trenera AWF i AZS AWF we Wrocławiu w 2015 roku


Autor: Anna Kiczko | Opublikowano: 19.01.2016 | Kategoria: Plebiscyt sportowy "Życia Akademickiego"


Przed godziną skończyła się uroczysta gala XXIII Plebiscytu „Życia Akademickiego” na najlepszego zawodnika oraz trenera AWF i AZS AWF we Wrocławiu w 2015 roku. W tej chwili trwa Bal Sportowca, przygotowany przez Uczelnianą Radę Samorządu Studenckiego, na którym bawią się sportowcy, studenci, członkowie AZS AWF Wrocław. Życzymy udanej, wesołej zabawy! 

Oto wyniki XXIII Plebiscytu „Życia Akademickiego”:

 

Najlepsi zawodnicy

1. Joanna Linkiewicz – dwukrotna złota medalistka w biegu na 400 m przez płotki i w sztafecie 4x400 m na 28. Letniej Uniwersjadzie w Gwangju oraz brązowa medalistka w sztafecie 4 x 400 m na Halowych Mistrzostwach Europy w Pradze;

2. Rafał Omelko – srebrny medalista w sztafecie 4x400 m oraz brązowy medalista w biegu indywidualnym na 400 m na Halowych Mistrzostwach Europy w Pradze, brązowy medalista w sztafecie 4x400 m na 28. Letniej Uniwersjadzie w Gwangju;

3. Agata Ozdoba – drużynowa wicemistrzyni świata w judo;

4. Robert Sobera – brązowy medalista w skoku o tyczce 28. Letniej Uniwersjady w Gwangju, na Halowych Mistrzostwach Europy w Pradze z wynikiem 5, 80 m zajął IV miejsce;

5. Michał Bąbos – podwójny mistrz świata w karate shotokan WSKA: w kumite indywidualnym i w kumite drużynowym, potrójny medalista mistrzostw świata w Liverpoolu.

 

Najlepsi trenerzy

1. Marek Rożej – trener lekkoatletów: Joanny Linkiewicz i Rafała Omelko, medalistów Halowych Mistrzostw Europy w Pradze oraz 28. Letniej Uniwersjady w Gwangju;

2. Dariusz Łoś – trener Roberta Sobery, brązowego medalisty w skoku o tyczce na 28. Letniej Uniwersjadzie w Gwangju;

3. Wiesław Błach i Paweł Korycki – trenerzy Agaty Ozdoby, drużynowej wicemistrzyni świata w judo

 

Nagrody specjalne Kapituły

Za całokształt działań na rzecz rozwoju sportu w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu:

prof. dr hab. Juliusz Migasiewicz rektor

Za systematyczne wspieranie przygotowań olimpijskich sportowców klubu sportowego AZS AWF Wrocław:

Zenon Kiszkiel – Firma Kamieniarska w Strzegomiu

Ryszard Żmijewski – Firma KAM-TRANS w Strzegomiu

Debiut roku:

Mateusz Janik – biathlonista, zawodnik AZS AWF Wrocław, członek kadry narodowej

Za najlepszy wynik w sporcie powszechnym:

Tenisiści: Tomasz Buczko, Krzysztof Miazga, Konrad Mularczyk, Szymon Walków, którzy na Akademickich Mistrzostwach Europy wywalczyli IV miejsce, a w Polsce II miejsce

oraz ich uczelniany opiekun – dr Mieczysław Lewandowski

Najlepszy trener w sporcie paraolimpiskim:

Wojciech Seidel – trener kadry narodowej w pływaniu, szkolona przez niego zawodniczka – Oliwia Jabłońska zdobyła srebrny medal na Paraolimpijskich Mistrzostwach Świata w Glasgow;

Jerzy Mysłakowski – trener kadry narodowej w podnoszeniu ciężarów, szkoleni przez niego zawodnicy zdobyli na ME osób niepełnospr. 8 medali, w tym: 3 złote, 3 srebrne, 4 brązowe

Za osiągnięcia w dyscyplinie The World Games 2017:

Dariusz Urbanik mistrz Polski w ultimate na plaży;

Magdalena Nowakowska – mistrzyni Polski w kumite karate WKF

 

Głosowanie internetowe

Najpopularniejszy zawodnik: Michał Bąbos – mistrz świata w karate shotokan WSKA

Najpopularniejszy trener: Piotr Wysoczański – trener piłki nożnej w KS AZS-AWF Wrocław

 

Obszerniejsza relacja i fotoreportaże z Uroczystej Gali i Balu Sportowca już wkrótce. 

 


Ostatnia aktualizacja: 19 stycznia 2016 23:58:08