Aktualności w kategorii Dolnośląski Festiwal Nauki

XVIII Dolnośląski Festiwal Nauki 2015

Dolnośląski Festiwal Nauki organizowany jest w tym roku już po raz osiemnasty! Rozpocznie się tradycyjnie uroczystą inauguracją w Auli Leopoldinie Uniwersytetu Wrocławskiego o godz. 12.00, w czwartek – 17 września. Uroczystość otworzy przewodniczący Rady Programowej Festiwalu – prof. nadzw. dr. hab. Kazimierz Orzechowski z Uniwersytetu Wrocławskiego, a po okolicznościowych wystąpieniach zaproszonych gości i odegraniu festiwalowego hejnału przez trio trąbek z wrocławskiej Akademii Muzycznej nastąpi nadanie tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Shuji Nakamurze, zeszłorocznemu laureatowi Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki za odkrycie niebieskiej diody luminescencyjnej.

XVII Dolnośląski Festiwal Nauki

W dniach 18-24 września odbędzie się we Wrocławiu kolejna, 17. edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki . Jest to impreza popularnonaukowa, organizowana co roku zarówno we Wrocławiu, jak i w Legnicy, Zgorzelcu, Dzierżoniowie, Głogowie, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich oraz Bystrzycy Kłodzkiej. Jej organizatorami są wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk, a także środowiska pozauczelniane. Festiwal adresowany jest do wszystkich, którzy interesują się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata. Organizatorzy prezentują osiągnięcia nauki we wszystkich dziedzinach wiedzy w atrakcyjnej, zrozumiałej dla przeciętnego odbiorcy formie, konstruując "pigułki edukacyjne", dzięki którym w krótkim czasie można wysłuchać ciekawych wykładów, wziąć udział w dyskusjach z uczonymi, zwiedzić niedostępne na co dzień laboratoria i warsztaty badawcze np. przyrodników, lekarzy, inżynierów, humanistów, artystów, a także sportowców.