Aktualności w kategorii Inauguracja nowego roku akademickiego

Wrocławska środowiskowa inauguracja nowego roku akademickiego

Jutro - 1 października wrocławskie uczelnie będą świętować z okazji inauguracji nowego roku akademickiego. Uczynią tak już po raz trzeci z rzędu, biorąc udział we wspólnej tzw. inauguracji środowiskowej, której program jest z roku na rok bogatszy. Jutrzejsze wspólne święto jest szczególne, ponieważ w tym roku akademickim mija 70 lat nauki polskiej we Wrocławiu.

Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego 2015/2016

W piątek, 25 września, tradycyjnie – w Auli Leopoldinie Uniwersytetu Wrocławskiego – społeczność Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zainaugurowała kolejny, jubileuszowy 70. rok akademicki. Uroczystą inaugurację uświetniła ceremonia nadania tytułu doktora honoris causa profesorowi Jerzemu Smorawińskiemu.

Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego 2014/2015

W piątek, 26 września, tradycyjnie – w Auli Leopoldinie Uniwersytetu Wrocławskiego – społeczność Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zainaugurowała kolejny 69. rok akademicki. Uroczystą inaugurację uświetniła ceremonia nadania tytułu doktora honoris causa profesorowi Claude`owi Louisowi Gallienowi. Rektor – prof. dr hab. Juliusz Migasiewicz otwierając uroczystość, powitał doktora honoris causa – prof. Claude`a Louisa Galliena, oraz recenzentów jego dorobku: prof. Jerzego Smorawińskiego, prof. Marka Rockiego, prof. Marka Mędrasia. Słowa powitania JM Rektor skierował również do wszystkich studentów i absolwentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji naszej Uczelni, a także do przedstawicieli mediów.