Aktualności w kategorii Informacje

Wojciech Fedyk prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej

Wojciech Fedyk prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej

W. Fedyk (z lewej) i min. W. Bańka (fot. http://pot.gov.pl)  

 

Dzisiaj, 1 kwietnia, dr Wojciech Fedyk – nauczyciel akademicki z Zakładu Organizacji i Zarządzania w Turystyce Katedry Turystyki naszej Akademii, pracownik Sekcji Projektów i Funduszy Unijnych, odebrał z rąk ministra sportu i turystyki – Witolda Bańki nominację na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.

Urszula Włodarczyk dyrektorem w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Urszula Włodarczyk dyrektorem w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Fot. Dariusz Gdesz

 

Od wtorku, 23 lutego, doktor Urszula Włodarczyk – pracownik dydaktyczny Zakładu Teorii i Metodyki Lekkoatletyki naszej Akademii jest dyrektorem Departamentu Sportu Wyczynowego w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Dr Katarzyna Kopecka-Piech moderatorem debaty „Młodzi w nauce”

 

 

Jutro, 11 grudnia, <<< dr Katarzyna Kopecka-Piech, poprowadzi debatę pt. „Młodzi w nauce”, której patronuje Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Interdyscyplinarne kierunki studiów na naszej Akademii

Interdyscyplinarne kierunki studiów na naszej Akademii

 

We wtorek, 8 grudnia, rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu – prof.  dr hab. Juliusz Migasiewicz (na fot. z prawej) i rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu – prof. dr hab. Andrzej Gospodarowicz podpisali umowę o współpracy między uczelniami w celu przygotowania i uruchomienia nowych wspólnych interdyscyplinarnych kierunków studiów. Jest to pierwsza we Wrocławiu tego rodzaju międzyuczelniana umowa.

Niezwykła reklama studentów AWF Wrocław na kolarskim Tour de France

Niezwykła reklama studentów AWF Wrocław na kolarskim Tour de France

Adam Pawlukiewicz, Kamil Michalik i Szymon Konieczny - studenci AWF we Wrocławiu pojechali jako kibice na kolarski Tour de France. Mieli polskie flagi oraz koszulki z nazwą swojej uczelni i miasta, ale furorę zrobiły trzymane przez nich wielkie tekturowe głowy z podobiznami czołowych polskich kolarzy – Rafała Mańki i Michała Kwiatkowskiego oraz popularnych komentatorów telewizyjnych – Tomasza Jarońskiego i Krzysztofa Wyrzykowskiego.

Konwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Konwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu ma swój konwent. Został on powołany w celu wsparcia działalności uczelni w kilku najważniejszych obszarach: dydaktycznym, naukowym wraz z rozwojem kadry naukowej, a także w celu wsparcia inicjatyw gospodarczych, współpracy i doskonalenia relacji: uczelnia – biznes, rozwijania i tworzenia relacji miedzy uczelnią i otoczeniem.

Uczczenie ofiar zamachu terrorystycznego w Garissa University College

Wczoraj o godz. 12.00 wszystkie europejskie uczelnie akademickie minutą ciszy uczciły pamięć ofiar zamachu terrorystycznego w Garissa University College w Kenii. Była to odpowiedź na apel Rady Stowarzyszenia Uniwersytetów Europejskich (Council of European University Association - EUA), która na posiedzeniu 15 kwietnia br. w Antwerpii uzgodniła, że wchodzący w skład Rady przewodniczący działających w Europie krajowych konferencji rektorów zwrócą się do swoich uczelni członkowskich z apelem o uczczenie ofiar zamachu terrorystycznego w Garissa University College, wymierzonego w fundamentalne dla kultury europejskiej wartości, takie jak prawo do nauki i wolność poglądów.

 Otwarcie nowego Centrum Kultury Akademickiej

Otwarcie nowego Centrum Kultury Akademickiej

JM Rektor prof. J.Migasiewicz przecina symboliczną wstęgę w czasie otwarcia Centrum Kultury Akademickiej

 

Wczoraj, 1 kwietnia, odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Kultury Akademickiej z udziałem władz uczelni oraz studentów. Centrum powstało w miejscu dawnego klubu „Discus”, zwanego popularnie przez studentów „Dzikiem”, w którym odbywały się przeważnie wieczorne imprezy taneczne. Oczekiwania studentów jednak zmieniły się i Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego we współpracy z władzami uczelni postanowiła zadbać o to miejsce, przeprowadzając remont kapitalny pomieszczeń i przekształcając je w klub z prawdziwego zdarzenia.  

XXI Wrocławskie Targi Książki Naukowej

XXI Wrocławskie Targi Książki Naukowej

Dzisiaj rozpoczęły się na Politechnice kolejne, coroczne Wrocławskie Targi Książki Naukowej, które trwać będą do 20 marca. Wśród ponad 40 wydawców z całego kraju znajdują się zarówno uczelniane oficyny wydawnicze, jak i ogólnopolskie wydawnictwa książek naukowych i popularnonaukowych. W ich ofercie znajdują się naukowe hity księgarskie oraz bogaty wybór albumów, słowników, poradników i wydawnictw multimedialnych. 

more