Aktualności w kategorii Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola

Prof. Andrzej Rokita wiceprzewodniczącym KRUWIO

10 czerwca Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola na posiedzeniu w Olejnicy, w Ośrodku Dydaktyczno-Sportowym Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, przeprowadziło wybory na kadencję 2016-2018, w wyniku których rektor-elekt naszej Akademii prof. nadzw. dr hab. Andrzej Rokita został wybrany do pełnienia funkcji wiceprzewodniczącego, podobnie jak prof. Piotr Kielan – rektor Akademii Sztuk Pięknych. Na przewodniczącego wybrano ponownie prof. dr. hab. n. med. Marka Ziętka – rektora Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich. 

Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola przeciw rasizmowi

Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola przeciw rasizmowi

Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola w Pawłowicach 17 maja. W górnym szeregu na tle drzwi, pośrodku stoją: J. Migasiewicz i A. Rokita.           Fot. T. Lewandowski

 

Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola (KRUWiO), nawiązując do apelu Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, podjęło 17 maja specjalną uchwałę, w której apeluje: – Nie bądźmy obojętni wobec rasistowskich i ksenofobicznych postaw. Nie ma naszej zgody na milczenie wobec rosnącej fali rasizmu i ksenofobii, które w dalszej perspektywie mogą zagrozić każdemu z nas. Dlatego świadomi spoczywającego na nas ciężaru odpowiedzialności, apelujemy do wszystkich o podjęcie wspólnych działań. 

Wrocławscy rektorzy z wizytą we Lwowie

Wrocławscy rektorzy z wizytą we Lwowie

Z wizytą w Akademii Wojsk Lądowych. W II szeregu trzeci od prawej prof. J.Migasiewicz, pierwszy od prawej dr Z.Paliga (fot. z prywatnego archiwum prof. J. Migasiewicza)

JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu – prof. dr hab. Juliusz Migasiewicz uczestniczył wraz z grupą rektorów wrocławskich uczelni w kilkudniowej wizycie we Lwowie, w dniach 1-3 lipca, w ramach obchodów 70-lecia nauki w polskim Wrocławiu, którą zaraz po zakończeniu II Wojny Światowej tworzyli polscy profesorowie lwowskich uczelni, przybyli tu po zmianie granic naszego państwa. Wizyta zbiegła się z 74. rocznicą mordu profesorów lwowskich przez niemieckich nazistów. Rektorzy uczcili ją złożeniem wieńców pod pomnikiem na Wzgórzach Wuleckich.