Aktualności w kategorii Konferencje

VI Sympozjum „Współczesna myśl techniczna w naukach medycznych i biologicznych”

VI Sympozjum „Współczesna myśl techniczna w naukach medycznych i biologicznych”

W dniach 19-20 czerwca, na terenie naszej Akademii, w Pawilonie P-4 im. Profesora Zdzisława Zagrobelnego, przy ul. Paderewskiego 35, odbędzie się VI Sympozjum „Współczesna myśl techniczna w naukach medycznych i biologicznych”, zorganizowane przez Komisję Inżynierii Biomedycznej Wrocławskiego Oddziału PAN oraz Katedrę Biomechaniki Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, przy współpracy Politechniki Wrocławskiej, a także trzech wrocławskich uniwersytetów, w tym medycznego i przyrodniczego.

ALL ABOUT FOOTBALL 2015

ALL ABOUT FOOTBALL 2015

W dniach 10-11 czerwca na nowoczesnych obiektach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu przy ul. Mickiewicza 58 (P-5) odbyła się druga edycja międzynarodowej szkoleniowej konferencji ALL ABOUT FOOTBALL, zorganizowana przez Polską Fundację Sportu i Kultury, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

I Kongres Polskiego Towarzystwa Krioterapii

I Kongres Polskiego Towarzystwa Krioterapii

29 maja swój pierwszy kongres odbyło Polskie Towarzystwo Krioterapii, powołane z inicjatywy Katedry i Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej w Bytomiu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Odbył się on w siedzibie Ośrodka Profilaktyki i Rehabilitacji CREATOR Sp. z o.o. we Wrocławiu, który był głównym sponsorem konferencji.

 

IX Dni Fizjoterapii

Wydział Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, obchodzący w tym roku 20-lecie istnienia i działalności, zaprasza na cykliczną konferencję naukową – IX Dni Fizjoterapii, która odbędzie się w dniach 12-13 czerwca br. w Pawilonie P-4 im. Profesora Zdzisława Zagrobelnego, znajdującego się w kompleksie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu przy al. Paderewskiego 35. 

XXI Tatrzańskie Sympozjum Naukowe 

XXI Tatrzańskie Sympozjum Naukowe 

Po raz kolejny Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu organizuje Tatrzańskie Sympozjum Naukowe „Edukacja jutra”, które integruje najwybitniejszych przedstawicieli polskiej nauki z różnych dziedzin, a w szczególności nauk pedagogicznych. Główną jego ideą jest poszerzanie wiedzy z zakresu współczesnej i przyszłej edukacji, nie tylko w Polsce, Unii Europejskiej, ale też na świecie, w kontekście ciągłej zmiany społeczeństwa. 

Aktywność ruchowa osób niepełnosprawnych

Aktywność ruchowa osób niepełnosprawnych

W dniach 5-6 grudnia odbyła się siódma edycja cyklicznej ogólnopolskiej konferencji naukowej z udziałem gości zagranicznych pt. Aktywność ruchowa osób niepełnosprawnych, zorganizowana na Wydziale Nauk o Sporcie przez Katedrę Sportu Osób Niepełnosprawnych w ramach obchodów 70-lecia Uczelni pod honorowym patronatem rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu – prof. dr. hab. Juliusza Migasiewicza.

Aktywność ruchowa w obszarach górskich Polski i Świata

Aktywność ruchowa w obszarach górskich Polski i Świata

W czwartek oraz w piątek, 27 i 28 listopada, w Szklarskiej Porębie odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Aktywność ruchowa w obszarach górskich Polski i Świata”, zorganizowana przez Katedrę Rekreacji naszej Akademii pod patronatem honorowym JM Rektora – prof. dr hab. Juliusza Migasiewicza oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego – Cezarego Przybylskiego.

XXII Ogólnopolska Konferencja Redaktorów Gazet Akademickich

XXII Ogólnopolska Konferencja Redaktorów Gazet Akademickich

W dniach 26-29 sierpnia br. we Wrocławiu gościli redaktorzy gazet akademickich z całej Polski. Organizatorami odbywającej się co roku w różnych ośrodkach akademickich konferencji tym razem były dwie wrocławskie uczelnie: Uniwersytet Przyrodniczy oraz Uniwersytet Medyczny, a patronat nad nią objęło Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia, Opola i Zielonej Góry. Uroczyste otwarcie Konferencji odbyło się w Sali Sesyjnej wrocławskiego Ratusza. W imieniu władz miasta redaktorów powitał prof. Tadeusz Luty - doradca Prezydenta Wrocławia ds. współpracy z uczelniami wyższymi, który w swoim wystąpieniu zaprezentował inicjatywy Wrocławskiego Centrum Akademickiego, którym kieruje, oraz przedstawił różne formy współpracy Miasta z uczelniami, wskazując na ważną rolę osiągnięć wrocławskiej nauki nie tylko dla stolicy Dolnego Śląska, ale i dla kraju.

20 lat „Edukacji jutra”

20 lat „Edukacji jutra”

"Edukacja jutra" to tytuł cyklu corocznych tatrzańskich sympozjów naukowych, zainicjowanych w 1994 roku przez prof. Kazimierza Denka – doktora honoris causa naszej Akademii (2003). Służą one kształtowaniu edukacji jutra. Spotykają się na nich pedagodzy polscy. - Próba określania wizji edukacji w naszej Ojczyźnie, stworzenie ogólnopolskiego forum dialogu o edukacji i naukach o niej opartego na teorii i praktyce, to najważniejsze cele, które postawiliśmy przed Tatrzańskimi Seminariami Naukowymi „Edukacja jutra” - twierdzi ich twórca, prof. K. Denek. - Pragniemy takiej edukacji, która spełnia oczekiwania dzieci, młodzieży i dorosłych naszego kraju, nawiązuje do rodzimej tradycji nauk o wychowaniu i uwzględnia wyzwania społeczeństwa wiedzy.