Aktualności w kategorii Sport

Joanna Linkiewicz oraz Rafał Omelko i Łukasz Krawczuk srebrnymi medalistami ME

Joanna Linkiewicz

Zawodnicy AZS AWF Wrocław: Joanna Linkiewicz oraz Rafał Omelko i student AWF Wrocław - Łukasz Krawczuk zdobyli srebrne medale w rozgrywanych dzisiaj finałach w Amsterdamie na Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce.

Robert Sobera mistrzem Europy

Kilka godzin temu Robert Sobera – zawodnik AZS AWF Wrocław został złotym medalistą w skoku o tyczce na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy, rozgrywanych w Amsterdamie. To zdecydowanie największy sukces w karierze tego zawodnika – wielokrotnego medalisty imprez młodzieżowych oraz Uniwersjady.

Medale zawodników AZS AWF Wrocław na ME w judo

Drużynowe mistrzynie Europy. Agata Ozdoba - druga od prawej w górnym szeregu wraz z koleżankami z reprezentacji Polski

W niedzielę, 24 kwietnia, na Mistrzostwach Europy w Kazaniu, zawodniczka AZS AWF Wrocław – Agata Ozdoba (63 kg) stanęła na najwyższym stopniu podium wraz z koleżankami z polskiej reprezentacji, zdobywając w rywalizacji drużynowej złoty medal! W rywalizacji drużynowej mężczyzn polska reprezentacja zdobyła brązowy medal, a wśród nich judocy reprezentujący naszą Akademię: student Damian Szwarnowiecki (73 kg) oraz doktorant Łukasz Błach (81 kg).

Damian Szwarnowiecki skutecznie walczy o kwalifikację olimpijską

Damian Szwarnowiecki na podium (II z lewej) z pokonanymi rywalami (fot. facebook)

Damian Szwarnowiecki, 22-letni student naszej Akademii, stypendysta ministerialny, były mistrz Europy młodzieżowców oraz juniorów, wygrał turniej o Grand Prix w judo (kat. 73 kg), zaliczany do kwalifikacji olimpijskich Rio de Janeiro 2016.

Osiem medali dla AZS AWF Wrocław

Mistrzynie Polski i halowe rekordzistki Polski w sztafecie 4x400 m. Od lewej: Gosia Curyło, Ania Pałys, Angela Stępień i Zosia Wróblewska.

Na 60. halowych mistrzostwach Polski w lekkoatletyce, rozegranych w ubiegły weekend, 5-6 marca, w toruńskiej „Arenie”, zawodnicy i zawodniczki AZS AWF Wrocław zdobyli osiem medali: jeden złoty, sześć srebrnych i jeden brązowy.

Srebrny medal Agaty Ozdoby na mistrzostwach świata

Agata Ozdoba (druga z lewej) – zawodniczka judo naszego klubu uczelnianego AZS AWF Wrocław wywalczyła wczoraj wraz z polską reprezentacją wicemistrzostwo świata!

Srebrny medal podopiecznej trenera Wojciecha Seidla – Oliwii Jabłońskiej

Oliwia Jabłońska z trenerem Wojciechem Seidlem

Na odbywających się w szkockim Glasgow mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych w pływaniu Oliwia Jabłońska, podopieczna trenera Wojciecha Seidla, pracownika naszej Akademii, zdobyła srebrny medal na dystansie 100 m stylem motylkowym osiągając czas 1:09.34.

Medale studentów naszej Akademii na Uniwersjadzie

Na trwającej w koreańskim Gwangju XXVIII Letniej Uniwersjadzie lekkoatleci AZS AWF we Wrocławiu wywalczyli cztery medale. Joanna Linkiewicz została podwójną złotą medalistką: w indywidualnym biegu na dystansie 400 m przez płotki oraz w biegu sztafetowym 4x400 m. Jej koledzy: Robert Sobera w skoku o tyczce i Rafał Omelko w biegu sztafetowym 4x400 m wywalczyli medale brązowe.

Regaty o Puchar Rektora Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

16. edycja Regat o Puchar Przechodni Rektora Akademii Wychowania Fizycznego rozegrana została w Olejnicy, koło Leszna, w dniach 30-31 maja.

Studenci AWF medalistami Halowych Mistrzostw Europy

Na zakończonych wczoraj w Pradze Halowych Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce, które odbywały się w dniach 6–8 marca, studenci naszej Akademii: Joanna Linkiewicz, Rafał Omelko oraz Łukasz Krawczuk zdobyli dwa srebrne i dwa brązowe medale.